آموزش نصب و راه اندازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
آموزش نصب و راه اندازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X

زمانی که شما تصمیم به خرید لجر نانو اس و یا لجر نانو ایکس می کنید این سوال در ذهن شما ایجاد می شود که چگونه آن را راه اندازی کنید؟

امروز به بررسی نحوه نصب و راه اندازی لجر نانو ایکس می پردازیم. این کیف پول در عین ساده بودن از امنیت بالایی برخودار است که با بروز رسانی هر چند وقت یکبار ارزهای بیشتری به این کیف پول افزوده می شود.

اول باید کیف پول Ledger Nano X را به عنوان یک دستگاه جدید نصب و راه اندازی کنید. هنگامی که برای اولین بار دستگاه را راه اندازی می کنید کیف لجر کلیدهای خصوصی تولید می‌کند که با آن قادر خواهید بود به همه دارایی‌های خودتان دسترسی پیدا کنید. فراموش نکنید عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای را در جایی بنویسید چون به هر دلیلی اگر کیف پول شما گم یا دزدیده شود می توانید با این عبارات ۲۴ کلمه ای، تمامی ارزهای ذخیره شده روی کیف پولتان را بازگردانی کنید.

در ابتدا لجر لایو Ledger Live را از سایت اصلی لجر دانلود کرده و نصب کنید (همیشه نرم افزارهای ارزهای دیجیتال را حتما از سایت اصلی آنها دانلود و نصب کنید تا مشکلی برای دارایی های شما به وجود نیاید و همچنین اخرین نسخه لجر لایو Ledger Live در سیستم شما راه اندازی شود.

مرحله اول

دکمه لجر را فشار داده تا لوگوی لجر Ledger و سپس کلمه welcome به شما نمایش داده شود؛ حالا با استفاده از دکمه های لجر، چپ و راست می توانید دستورات دیگر همچون نصب لجر لایو  که شما از قبل انجام داده اید را ببینید و همچنین با فشردن دکمه سمت راست نکات دیگر هم به شما نمایش داده می شود، فشردن دکمه ها را ادامه دهید تا پیام Set up as new device  به شما نمایش داده شود، اکنون دو دکمه لجر را همزمان با هم فشار دهید.
مرحله دوم

زمانی که پیام Choose PIN code of 4 to 8 روی لجر نمایش داده شد، هر دو دکمه را بار دیگر برای تایید با هم فشار دهید.
برای انتخاب یک عدد، دکمه‌های چپ یا راست را فشار دهید که اعداد کم یا زیاد می شوند. سپس برای تایید هر عدد،هر دو دکمه لجر را با هم فشار دهید تا ثبت شود. برای حذف یک عدد گزینه  را می توانید انتخاب کنید.زمانی که تمامی اعداد دلخواه را وارد کردید،
برای تایید دوباره عبارت CONFIRM PIN code به شما نمایش داده می شود که کافیه دوباره همان اعداد قبلی را ثبت و تایید کنید.

نکته

  • پین کد را خودتان و دور از دید دیگران وارد نمایید چون این پین کد، باعث بازشدن دستگاه لجر می شود.
  • از پین کدهای رایج و راحت که هر فردی می تواند آن را حدس بزند همچون ۰۰۰۰۰ یا ۵۵۵۵۵۵ یا ۱۲۳۴۵۶ استفاده نکنید.
  • سعی کنید پین کد شما ۸ رقمی باشد تا امنیت بالاتری داشته باشد.

مرحله بعدی

عبارت  write down your recovery phrase به شما نمایش داده می شود که برای تایید هر دو دکمه را با هم فشار دهید. سپس از شما خواسته می شود که عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای، که کلمه به کلمه روی صفحه نمایش لجر نانو ایکس Ledger Nano X نمایش داده می‌شود را در جایی امن یادداشت کنید، چون هر فردی که به این عبارات بازیابی دسترسی داشته باشد می‌تواند به دارایی‌های شما که همان ارزهای دیجیتال شما در کیف پول لجر است دسترسی داشته باشد.

شما می توایند از سه برگ Recovery sheet خالی(که در زیر عکس آن را مشاهده می کنید) و در جعبه دستگاه قرار دارد استفاده کنید و آن را بعد از نوشتن در جای امنی قرار دهید.

کلمه اول (Word #1) را به ترتیب روی Recovery sheet در شماره یک یادداشت کنید. برای نمایش کلمه دوم (Word #2) دکمه راست را فشار دهید. حالا این کلمه را در شماره دوم برگه Recovery sheet یادداشت کنید. این مراحل را تا کلمه بیست و چهارم (Word #24) انجام دهید.
وقتی عبارت Confirm your recovery phrase نمایش داده شد، مجدد هر دو دکمه لجر را با هم فشار دهید.
اکنون لجر برای اطمینان از درست و صحیح نوشتن عبارات بازیابی حالا از شما می خواهد که همان ۲۴ کلمه بازیابی را که یادداشت کردید، اینبار در دستگاه لجر ثبت و تأیید  کنید. کلمه اول را با دکمه‌های چپ یا راست انتخاب کنید و برای تأیید هر دو دکمه را فشار دهید. این مرحله را برای همه ۲۴ کلمه تکرار نمایید.
زمانی که مراحل تنظیم با موفقیت تمام شد، عبارت Your device is ready نمایش داده خواهد شد. برای دسترسی به dashbord هر دو دکمه را با هم فشار دهید.

راه اندازی تمام شده و حالا باید سراغ نصب لجر لایو برید که ما در پست زیر آن را به صورت کامل به شما آموزش داده ایم:

 

آموزش قدم به قدم و تصویری لجر لایو (نرم افزار لجر)

 

درصورتی که در رابطه با لجر یا کیف پول های سخت افزاری با مشکلی برخورد کردید یا هر گونه سوالی داشتید با ما در تماس باشید.

 

 

موفق باشید

 

مطالب پیشنهادی

تفاوت لجر نانو اس و ایکس

آموزش قدم به قدم و تصویری لجر لایو (نرم افزار لجر)

لجر نانو اس و لجر نانو ایکس از چه ارزهایی پشتیبانی می کنند؟

محتویات داخل جعبه لجر نانو

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.